O mnie


Kim jestem?

Zawodowym, świadomym fotografem. Trochę czasu upłynęło zanim to zrozumiałam i znalazłam swoją drogę. W fotografii odnalazłam siebie. Studiowałam, mieszkałam na wsi, także w kilku Polskich miastach. Pracowałam na etacie, w domu, pisałam, zajmowałam się rolnictwem. To wszystko i wiele więcej ukształtowało mnie jako człowieka i nauczyło pokory. Lubię jak coś się dzieje, lubię się uczyć nowych rzeczy. To mnie motywuje i napędza do działania. Mam męża i dwóch synów, którzy są obecnie całym moim światem. Fotografia mnie pochłonęła, ciężko mi myśleć o czymkolwiek innym. To piękna dziedzina, dzięki której ciągłe mogę iść do przodu. Dzięki której mogę się nieprzerwanie rozwijać. Jestem na pewnej drodze, to od Was zależy czy będziecie nią ze mną podążać.

 

Jak pracuję?

 

Nasza wspólna praca zaczyna się już na spotkaniu. Luźno opowiadacie mi o sobie, o Waszych planach dotyczących Dnia Ślubu, jego charakterze, zaproszonych gościach. Ja słucham, by móc szczegółowo zaplanować przebieg dnia zdjęciowego. Zawsze pragnę stworzyć fotografie, na których znajdzie się każdy członek Waszej rodziny i przyjaciel. Razem planujemy czas i miejsce wykonania pozowanych ujęć z Parą Młodą i gośćmi. Kilka takich ujęć to świetna pamiątka i podarunek dla gości. Podczas uroczystości głównych zamieniam się w fotografa obserwatora, zapisującego przebieg kolejnych wydarzeń. Na sugestie przychodzi czas podczas zdjęć pozowanych z rodziną oraz sesji ślubnej.

Po zebraniu całego materiału następuje selekcja i postprodukcja. Fotografia to moje jedyne zajęcie, dlatego oczekiwanie na produkt finalny jest krótkie. Na przestrzeni tygodnia pokazuje pierwsze ujęcia. Zamieszczam je w indywidualnej galerii, Państwo otrzymują do niej hasło.

Wybór fotografii do albumów pozostawiam Parze Młodej.

Czas na sesję plenerową. 

Oczywiście jest szczegółowo omawiana, tak aby klimatem odpowiadała charakterom Państwa Młodych. Gdy Was bliżej poznam wybieram klika lokalizacji i inspiracji by przygotować sesję. Zazwyczaj trwa ona  3-4 godzin, i pracujemy do czasu aż uznamy, że temat został wyczerpany. Najchętniej pracuję w godzinach późno popołudniowych, abyśmy mogli wykonać fotografie o zachodzie słońca i zahaczyć o noc. Specjalizuję się w nocnych sesjach ślubnych, ponieważ mają one niepowtarzalny klimat.

Zofia Kita